Vítejte na stránkách
Českého činčilího klubu

JSME KLUB DROBNOCHOVATELŮ A SDRUŽENÍ HOBBY CHOVŮ ČINČIL

Český činčilí klub o. s. vznikl v druhé polovině roku 2010.

Důvodem vzniku tohoto klubu je zájem o podporu, rozšiřování a zkvalitnění chovů činčil jihoamerických na území ČR.

Jeho cílem je především sdružovat chovatele a milovníky činčil jihoamerických, všestranně propagovat zásady správného a zodpovědného chovu a vzdělávat členy sdružení i veřejnost zejména v oblasti chovu a genetiky dle stanov našeho klubu.

Na těchto nekomerčních vzdělávacích stránkách se dozvíte informace o našem klubu, jeho činnosti, akcích a samozřejmě i o činčilách.

 

Proč si vybrat zrovna náš klub, když existují další sdružení chovatelů činčil?

Než jsem tento klub založila, hledala jsem sdružení chovatelů, ve kterém by byly činčilky brány hlavně jako mazlíčci. Takové sdružení jsem ale nenašla a tak jsem se rozhodla založit tento klub, pod kterým by i drobnochovatelé a hobby chovatelé mohli chovat činčilky dle určitých chovatelských standardů, ale pořád by chovali jako mazlíčky. Několik lidí se k tomuto nápadu připojilo a vytvořili jsme tento klub, kde se chovatelům snažíme pomoct vyznat se v příbuznosti, v mutacích činčil a v zásadách správného chovu.

 

Hned první rok jsme připravili pro chovatele výstavu, kde se mohli ukázat se svými činčilami a zhodnotit jejich stav a kvalitu. Kvůli neexistujícímu posuzovatelskému systému v ČR a nemožnosti sehnat kvalitního posuzovatele jsme si vytvořili vlastní systém posuzování dle vzoru spojených českých klubů. Ty najdete zde: https://chovatelsky-rozcestnik.webnode.cz/   Díky absolvování několika výstav spojených českých klubů, vědomosti vývoje činčilí srsti a těla, pročtení kvalitní literatury o činčilách a shlédnutí několika videí posuzování činčil u velkochovatelů jsem se rozhodla začít v našem klubu posuzovat společně s nynější místopředsedkyní, která má taktéž zkušennosti z výstav velkochovatelů a studuje obor, při kterém získává vědomosti z oblasti genetiky. Systém posuzovaní u velkochovatelů jsme odmítly vzhledem k tomu, že se nám nelíbilo zacházení s činčilou při výstavě a vysoké možnosti přenosu chorob. Při našich výstavách činčilu nijak nestresujeme a snažíme se minimalizovat možnost přesnosu nakažlivých chorob. 

 

V našem klubu nepodporujeme závist, protekci ani korupci. Výhružkami a hádkami u nás chovatelé nic nezískají. Všechny funkce a výhry na výstavách jsou uděleny poctivě, nestranně a každý může sám posoudit, že činčilky, které byly v soutěžích oceněny jsou z velmi kvalitních chovů. V našem klubu si nikdo neposuzuje vlastní zvířata, tak jako v jiných sdruženích a tak protekce vlastních zvířat u nás není možná.

 

Nesnažíme se nikomu konkurovat. Jen nabízíme alternativní možnost chovu a posuzování jiným způsobem. Nikoho nenutíme se těmito zásadami řídit. Každý člen je u nás dobrovolně a může mít jakékoliv nápady a připomínky k našemu klubu.

 

Doufáme, že se náš klub bude tímto způsobem rozšiřovat. Čím více chovatelů bude podporovat naši myšlenku, tím dříve se dopracujeme k tomu, že bude činčila brána hlavně jako mazlíček. Přecejen děláme to pro naše milované činčilky....

Betty, předseda klubu

Novinky

Sleva pro členy klubu

17.08.2014 22:05

Sleva 10% na výrobky JR Farm pro členy
Českého činčilího klubu o. s.

Členové Českého činčilího klubu o. s. mají po registraci a zaslání kopie členské karty Českého činčilího klubu o. s. na www.anbio.cz slevu 10% na sortiment v jejich internetovém obchodě.

Pro čerpání slevy je tedy potřeba:

1) Zaregistrovat se v eshopu www.anbio.cz.
2) Zaslat z registrované mailové adresy naskenovanou kopii členského průkazu Českého činčilího klubu o. s. na email: info@anbio.cz.
3) V systému eshopu anbio.cz Vám bude přiřazena sleva, takže při příštím nalogování do eshopu uvidíte už ceny po slevě.

Oficiální informace o slevě naleznete zde.

Baner

15.08.2014 20:05

  

Spolupracující kluby:

Další kluby fungující nezávisle:

Nová prezentace webu klubu

01.07.2014 22:10

Spouštíme nové webové stránky klubu a doufáme, že budou stejně užitečné jako ty předtím na webu cincilaklub.cz

Buďte prosím trpěliví, bude chvilku trvat, než nahrajeme všechny informace a fotky. Hned na to přidáme i nové informace, co nám byly zaslány :)